Provizora Programero de la 90a SAT-Kongreso

La 90a SAT-Kongreso 2017 Seulo/Gimpo – Provizora Program-Tabelo
KONGRESA TEMO: Demokratio en Nuntempa Mondo
  Sabato 29/7 Dimanĉo 30/7 Lundo 31/7 Mardo 1/8 Merkredo 2/8 Ĵaŭdo 3/8 Vendredo 4/8 Sabato 5/8
7:00~8:00   Matenmanĝo Matenmanĝo Matenmanĝo Matenmanĝo Matenmanĝo Matenmanĝo Matenmanĝo
8:00~9:00 Tuttaga
Ekskurso
TT1
Seulo
Tuttaga
Ekskurso
TT2
Buyeo

Duontaga
Ekskurso
DT1
Ganghwa Insulo

–  Kastelejo, Eklezio, Bazaro,Templo, ktp

Duontaga
Ekskurso
DT2
Ganghwa Insulo

– Muzeoj, 

Heredaĵoj

 

9:00~10:00 Malfermo de la Kongreso
<Oficiala Fotado>
Laborkunsido 1 Laborkunsidoj
2A
Laborkunsidoj
2B
Sociala Forumo Foriro de la Kongresanoj
10:00~11:00
11:00~12:00 Laborkunsidoj
2C
Laborkunsidoj
2D
12:00~13:00
13:00~14:00 Akcepto de la Kongresanoj Tagmanĝo Tagmanĝo Tagmanĝo Tagmanĝo Tagmanĝo Tagmanĝo
14:00~15:00 Sociala Forumo Sociala Forumo
Fukuŝima
ĝis nun
(Hori Yasuo)
Sociala Forumo Sociala Forumo Eldona
Fako Kooperativa
Foriro de la Kongresanoj
15:00~16:00 Por Esperanta Fako LEA-Komitato Mandala Meditada Praktado(Joe Eungyeong) Laborkunsido 3 Frakcia Kunsido
5,6
16:00~17:00 Frakcia Kunsido 1 Frakcia
Kunsido 3
Laborkunsido
4- Gvidrezolucio- Deklaracio
17:00~18:00 Frakcia Kunsido 2 Frakcia
Kunsido 4
18:00~19:00 Vespermanĝo Vespermanĝo Vespermanĝo Vespermanĝo Vespermanĝo Vespermanĝo Vespermanĝo Vespermanĝo
19:00~20:00 Interkonatiĝa Vespero Folklora Vespero(Espera Mondo) Distra Vespero Malpeza Vespero Distra Vespero Malpeza Vespero(ARIARI) Fermo de la Kongreso  
20:00~21:00 Adiaŭa Vespero  
21:00~22:00  
22:00~                      

 

Proponitaj Programeroj(Nefiksite)

1 HORI Jasuo Fukuŝima ĝis nun (prelego), Muzikado per diverslandaj muzikiloj (kulturaĵo), Ventoparolado (kulturaĵo) (30/7~2/8)
2 Nomota(KIM Hyeonggeun) La ŝanĝoj de novtipaj laboroj, estonta homrajto, socia sistemo pro evoluo de A.I.(Artefarita Inteligento)(prelego)
3 KANG Hongu Kandelluma Manifestacio en Koreio – Post tragedia drono de pramŝipo Sewol, Retiriĝo de prezidento, Entrudo de ŝtata administrado de CHOI Sunsil, ktp.(prezentado)
4 Annie Grente Mia "Esperanta" domo en Kreto, kie mi instruis Eon (Ekz. Ĉino, Tanzanio…) (prelego)
5 ROB Moerbeek Stilfiguroj en Korea Esperanto-Literaturo // Lingvaj problemoj (prelegoj) (30/7~3/8)
6 GABORIT Paŭlino Veganismo (prelego) / Mi pentros (kulturaĵo)
7 HO Song Koreaj lingvo kaj historio (prelego)
8 BUTAN Maria (1) La atendo kiel formo de ekzistado (aŭ) (2) Influo de la pejzaĝo sur nia animstato (prelego) (2/8~4/8)
9 Kani(Salguero Jose) Kunsido de Liberecana Frakcio (kunsido)
10 Espera Mondo Folklora Vespero (kulturaĵo)
11 JOE Eungyeong Mandala Meditada Praktado (kulturaĵo)
12 CHO Chaoming Tajvano – Malfacila Nomo de Tutmondo (prelego) (30/7~3/8)
13 YOKOYAMA Hiroyuki Disdoni flugfoliojn pri ainalingva gazeto "Ainutimes"
14 Saŝa Pilipovic

Komedio "Malfermilo" de franca verkisto Viktor Lanu, adaptita por nuna globala tempo, temas pri enmingrintoj kaj iliaj sociaj problemoj (Teatraĵo)
Prezento de urbo Kragujevac, kie okazos 91a SAT-kongreso (prezentado)

15 Dominiko Simeone Kunsido de Liberpensula Frakcio (kunsido) – ne fiksita cxu li povos partopreni aux ne
16 Bofilino de Vera An ARIARI – Korea opero "Pansori" kaj tradiciaj kantoj (kulturaĵo) (3/8)
17 Amelano(JOE Jeong-hwan) Kandelo-Revolucio de Multitudo je 2016 kaj Demokratiigo de Demokratio (prelego) (30/7)
18 ROOKE Dieter La Proletar Revolucio de 1917 (prelego) / Konferenco por la reunuigxo de ambaux koreaj sxtatoj (debato)
Proletaj revoluciaj kantoj (ateliero)(kulturajxo) / Kunveno de Komunista Frakcio (kunsido)
19 ALCALDE Xavi Prelego: La memoro de la Esperanta movado klarigita de ĝiaj ĉefroluloj
20 ESCOBAR CALZADA Saioa Prelego: Esperanto kaj la klasikaj lingvoj. Similaj instrumetodoj, malsamaj lernoceloj.
21 OFFORI-ATTA Pascal Prezento de arto pentraĵoj, manfaritaĵoj, juveloj ktp ĉiuj faritaj en Ganao.
22 HUZIMOTO Hideko Prezenti japanan Te-ceremonion.
23 MOREIRA FIANS Guilherme Prelego: Antropologio, kartografio kaj koloniismo: la rolo de la sociaj sciencoj en la rilatoj inter Eŭropo kaj Afriko